Anasayfa Hakkımızda Ürünler Bayi Listesi Kampanyalar Referanslar Haberler İletişim
 
 
Endpoint Security for Business | Advanced   Endpoint Security for Business | Select   Endpoint Security for Business | Core   Total Security for Business   Targeted Security Solutions   Kaspersky Fraud Prevention   Güvenlik Uygulamaları

Kaspersky Fraud Prevention

ÇEVRIMIÇI VE MOBIL BANKACILIK RISKLERINI AZALTIN

Teknoloji bankalara güvenlik konusunda önemli avantajlar sağlamıştır. Bununla birlikte bilgisayar davranışlarının yönetilebilmesi, kullanıcıların başka bir deyişle müşterilerinizin öngörülemez ve hataya yatkın olması gerçekliğini değiştirmez. Bu durumun farkında olan suç çeteleri, çevrimiçi ve mobil bankacılık hizmetlerinin güvenlik kademelerini aşmak için her gün daha karmaşık yöntemler geliştirmektedir:

  • Müşterileri sahte web siteleriyle cezbederek işlemlerini yeniden yönlendirme
  • Kullanıcıları hesap bilgilerini ve parolalarını açıklamaları için kandırarak hesapların kontrolünü ele geçirme
  • Sahte ödemeler gerçekleştirmek için bankalar ve müşteri arasındaki bağlantılara saldırma

Müşteriler bir saldırıya maruz kaldığında bankanız para kaybedebilir 
ve işletmenizin zor kazanılan itibarı da ciddi ölçüde zarar görebilir.

Kaspersky Fraud Prevention Platformu tanıtımı

Tehditler her gün değişiyor. Peki güvenliğiniz buna ayak uydurabiliyor mu?

Bankaların iyi bir şekilde korunduğunu bilen siber suçlular daha kolay bir hedef olan banka müşterilerini hedef alırlar. Gartner'ın BT uzmanları Şubat 2014'te şu bilgileri açıklamıştır: "İnsanların güvenlik zincirindeki en zayıf halka olmayı sürdürmesi kullanıcıları hedef alan suç sosyal mühendisliğinin karmaşıklık ve tekrarlanma seviyelerini artırmıştır."

Her yıl çevrimiçi bankacılık hizmetlerinden milyonlarca dolar çalınmaktadır ve mobil bankacılığın kolay ve popüler hale gelmesi riskleri artırmaktadır.

Bankacılığa yönelik modern Truva Atları, tek kullanımlık parolalar (SMS, TAN üreticiler), belirteçler ve CVV2 dahil olmak üzere geleneksel güvenlik önlemlerini kolayca saf dışı bırakabilmektedir.

Müşterileriniz tehlikede

Güvenlik gereksinimi tüm müşteriler tarafından anlaşılabilen bir konu değildir. Bazı müşteriler hesaplarına korunmayan bilgisayar veya cihazlardan erişmektedir. Müşteriler farkında olmadan hesaplarının saldırıya uğramasına neden olduklarında, faturayı yine bankanız ödemekte ve bankanın itibarı zarar görmektedir.

Güvenlik konusunda bilinçli müşteriler bile mobil cihazların korunması gerekliliğine ev veya ofislerinde kullandıkları PC ya da Mac bilgisayarlar kadar önem vermeyebilirler. Bu korunmasız cihazların korunaklı bölgenin dışında kalması geleneksel bankacılık güvenlik sistemlerinin onları veya sizi koruyamaması sonucunu doğurabilir.

Mevcut güvenlik önlemlerinize Kaspersky Fraud Prevention platformunu eklemek dolandırıcılığı gerçekleşmeden önce engellemenize yardımcı olur. Diğer birçok tedarikçi tarafından sunulan çözümler sorun ortaya çıktıktan sonra harekete geçme anlayışını benimser ve durum bankanıza zaman ve para kaybettirir.

BT ve güvenlik ekibinizi güçlendirme

Çoğu banka ileri seviyede becerilere sahip Dolandırıcılık Analistleri ve BT Güvenlik Yöneticileri ile çalışır. Ancak bunlar öncelikle bankayla ilgili güvenlik sorunlarına odaklanır ve gelişen siber suç teknikleri, yeni kötü amaçlı yazılım tehditleri ve BT güvenliğine ilişkin en son yenilikler ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmayabilir.

Kaspersky Fraud Prevention, Kaspersky Lab’in ispatlanmış pazar lideri koruma teknolojilerine doğrudan bağlanmanızı sağlar ve bulut tabanlı Kaspersky Security Network platformunun gücünü parmak uçlarınıza getirir. Kaspersky Fraud Prevention Konsolu, BT güvenlik ekibinizin cihazlarının Uç Noktalarında Kaspersky Fraud Prevention kullanmayan müşterilerin bilgileri dahil olmak üzere tüm önemli bilgi ve geri bildirimlere hızlı şekilde ulaşmasını sağlar.

Siber suç ve dolandırıcılık önleme teknolojileri uzmanları ile bankanın dahili güvenlik ekibi arasında gerçekleşen bilgi aktarımı son derece yararlı olmasına rağmen, gerekli uzmanlık seviyesinde danışmanlar ve eğitim hizmetleri bulmak zor olabilir.

Kaspersky Fraud Prevention Platformu'na Giriş

EKSİKSİZ ÇÖZÜM

Kaspersky Fraud Prevention çevrimiçi ve mobil bankacılık için sıkı ve çok katmanlı güvenlik sunar. Platformun benzersiz güvenlik teknolojileri müşterilerinizin uç noktalarına yeni bir savunma katmanı ekleyerek bankanızın mevcut güvenlik çözümlerini bir üst seviyeye taşır.

Müşterilerinizin uç noktalarında koruma

Ödüllü Kaspersky Lab teknolojileri doğrudan tüm çevrimiçi işlemlerin saldırılara karşı en savunmasız bileşeni olan müşterilerinizin uç noktalarına kolayca yüklenebilir.

Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints, müşterilerinizin Windows veya Mac bilgisayarlarına zahmetsizce indirilerek çevrimiçi işlemlerde çok aşamalı güvenlik sağlar.

Kaspersky Fraud Prevention SDK, halihazırda müşterilerinize sunduğunuz, kendi markanızı taşıyan güvenlik çözümüyle entegre edebileceğiniz kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, SMS'le engelleme, otomatik savunma ve ekran görüntüsü yakalama algılama gibi bileşen seviyesinde mobil cihaz koruma teknolojileri sunar.

Kaspersky Fraud Prevention Konsolu, dolandırıcılık önleme sisteminin gerçek zamanlı performansına yönelik kullanışlı istatistik bilgiler sunarak BT güvenlik ekibinizin en güncel verilerle çalışmasını sağlar.

 

GÜVENLİK AVANTAJLARI NELERDİR?

Kaspersky Lab kendi pazar lideri kötü amaçlı yazılım önleme teknolojilerini geliştirme alanında yaklaşık yirmi yıllık bir deneyime sahiptir. Kötü amaçlı yazılımların tamamına yakın bir bölümünün para çalma hedefiyle üretildiği düşünüldüğünde, şirketin DNA'sına işlemiş olan uzmanlığın bankaları ve finans hizmetlerini hedef alan kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamakla yakından bağlantılı olduğu kolayca anlaşılabilir.

GReAT araştırma ekibi, Kaspersky Lab'in siber güvenlik dünyasının zirvesinde kalmasına katkıda bulunur. Dünyanın çeşitli bölgelerinden en üst düzey zekaların bir araya getirilmesiyle oluşturulan GReAT, bugüne kadar sektörde işletmeleri hedef alan en karmaşık saldırıların büyük bir bölümünü ortaya çıkarmayı başarmıştır.

Kaspersky Lab, kurulduğu tarihten bu yana para çalmayı hedefleyen kötü amaçlı yazılımlarla savaş halindedir. Yıllarca süren ve büyük fedakarlıkla devam ettirilen araştırmalar başta finansal kötü amaçlı yazılımlar olmak üzere kötü amaçlı yazılımlarla savaşma konusunda benzersiz bir uzmanlık düzeyine ulaşılmasını sağlamıştır. Kaspersky Fraud Prevention bu zor edinilen bilgi ve bakış açısını dolandırıcılık amaçlı yazılımları harekete geçmeden önleyen bir platforma dönüştürerek bankaların kaynaklarını ve itibarlarını korur.

En son tehditler için en son koruma gereklidir

Siber suçlular her gün yeni kötü amaçlı yazılımlar ve saldırılar geliştirirken güvenlik çözümünüz yeni ve gelişen tehditlerin durmak bilmeyen ortaya çıkma hızına gerçek zamanlı olarak ayak uyduramazsa çevrimiçi bankacılık hizmetlerinizin güvenliği ciddi şekilde tehlikeye girer.

Bu durum bazı ürünlerin dolandırıcılık amaçlı işlemleri belirlemek ve engellemekte yetersiz kalması anlamına gelir. "Hatalı tespit" oranı oldukça yüksek olan bu ürünler aynı zamanda yasal işlemleri engellemekte ve müşteri hizmetlerine zarar vermektedir.

Etkili ve güncel koruma

Bunların aksine, Kaspersky Lab yeni ve gelişen tehditlere ayak uydurmak için gerekli olan ölçeklendirme, kaynak ve küresel uzmanlığa sahiptir ve kötü amaçlı yazılımlara ve dolandırıcılara karşı etkili koruma sağlar.

Kaspersky Lab'in karmaşık dağıtılmış altyapısı Kaspersky Security Network (KSN), olası kötü amaçlı yazılımlar ve milyonlarca gönüllünün cihazlarında meydana gelen şüpheli davranışlar hakkındaki bilgileri otomatik olarak işler.

KSN'nin olası tehditlere ilişkin verileri gerçek zamanlı olarak analiz edebilmesi sayesinde Kaspersky Lab, müşterilerinizin cihazlarına yeni tanımlanan tehditlere yönelik çok daha hızlı yanıt verebilir.

BANKACILIK AVANTAJLARI

  • Esnek koruma - organizasyonun özel gereksinimlerine göre yapılandırılabilen güvenlik çözümü, işletmenize itibar kazandıran müşteri hizmeti kalitesinin sekteye uğramasını önler.
  • Para tasarrufu sağlar – daha az dolandırıcılık olayı müşterilerden daha az kesinti yapılmasını ve sorunların araştırılması ve giderilmesi için daha az çalışan istihdam edilmesini sağlar
  • Müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırarak müşterileri kaybetmemenizi sağlar
  • Bankanızın işletme itibarını korur

Kaspersky Fraud Prevention platformu, Kaspersky Lab’in şirket içi teknolojileriyle geliştirilmiştir ve bankaları ve kullanıcılarını hedef alan geniş bir tehdit aralığına karşı koruma sağlar:

Kimlik avına karşı koruma

uygulama kurulduğu ilk andan itibaren Kaspersky Security Network bulut hizmeti ve gelişmiş sezgisel teknolojilerin gücünden yararlanmaya başlayarak en yeni kimlik avı kampanyalarına karşı güvenilir koruma sağlar.

Bankacılık kimlik bilgilerini hedefleyen kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma

siber suçlular internet bankacılık kanallarına saldırmak, hesapların kontrolünü ele geçirmek veya işlemlere müdahale etmek için şaşırtıcı saldırılar gerçekleştiren karmaşık programlar oluşturmayı hedefler. Kaspersky Fraud Prevention, kullanıcıların bankanıza bağlanan PC veya mobil cihazlarında güvenli bir çalışma ortamına sahip olmasını sağlar.

Çevrimiçi ve mobil bankacılık bağlantılarına yönelik koruma

Kaspersky Fraud Prevention işlemlere müdahale etmeye yönelik saldırıları önleyerek kullanıcının bankanıza güvenli şekilde bağlanmasını sağlar.

Her zaman Safe Browser

Kaspersky Fraud Prevention, tüm çevrimiçi bankacılık oturumları için bir Safe Browser açar. Safe Browser, tarayıcı süreçlerine tüm yetkisiz girişleri önler ve kullanıcı verilerini kötü amaçlı yazılım, ekran yakalama, tuş kaydetme ve pano kopyalama hırsızlığına karşı korur.

Otomatik koruma

teknolojiler kullanıcıların güvenlik çözümüne saldıran kötü amaçlı yazılımlara karşı güvende kalmasını sağlar.

Mobil bankacılık için ekstra koruma

veri koruma teknolojileri, kullanıcılar ve banka arasındaki ödeme bilgileri ve SMS iletişimlerini meraklı gözlere karşı korur. Risk algılama, mobil cihazların işlemler için tehlike oluşturabilecek kötü amaçlı yazılım veya güvenlik açıkları içermediğini doğrular.

NEDEN KASPERSKY LAB?

Dünyanın en gelişmiş çevrimiçi tehditleriyle savaşma konusunda yaklaşık yirmi yıllık deneyime sahip olan Kaspersky Lab, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlama alanında dünya lideri konumundadır. Kaspersky Lab teknolojileri dünya çapında 400 milyondan fazla kişiyi korumaktadır ve 270.000 şirket faaliyetlerini güvenle devam ettirmek için çözümlerimize güvenmektedir. Tüm çevrimiçi tehditlerin önlenmesindeki benzersiz uzmanlık şirketin DNA'sına işlemiştir. Şirketin uzmanlığına duyulan güven sadece Kaspersky Lab kullanıcılarıyla sınırlı değildir. AV Test ve AV Comparatives gibi bağımsız araştırma kuruluşları Kaspersky'nin piyasadaki en güvenilir ve güçlü korumayı sağladığını doğrulamaktadır.

Teknoloji Liderliği Profili


Eğer telefonla destek almak isterseniz lütfen
(0212) 356 55 80 no'lu telefonu arayınız.

Destek Merkezi çalışma saatleri:
Pazartesi - Cuma : 08:30 - 18:30
 

Destek talebi oluşturmak ya da canlı destek almak isterseniz, 
lütfen aşağıdaki adresi ziyaret ediniz.


InfoNet Bilgi Teknolojileri Tic. A.Ş.
0212 356 55 80
teknik@infonet.com.tr
www.infonet.com.tr
 

INVENTUM Teknoloji ve Bilgi Hizmetleri A.Ş.
Bir İnfonet şirketidir.

Gazeteciler Mah. Hikaye Sok. No: 7/7 Esentepe
Şişli 34394 İstanbul, Türkiye

Tel: (0212) 356 40 74 
Fax: (0212) 272 04 97
info@inventum.com.tr